Hei!

Olen ikka ja jälle mõelnud blogi kirjutamise peale aga kuidagi olen ennast leidnud alati seisukohalt, et noh keda see minu elu ikka huvitab. Mitte, et ma nüüd järsku arvaksin, et olen oma elu jube põnevaks elanud aga mul on kuradi palju öelda. Selles blogis siin kavatsen teieni tuua emaks olemise ilu ja valu, vahetult.

Kui olin ise esimese lapse ootel ja ka hiljem temaga koju minnes leidsin ma ainult jutte selle kohta, kuidas kõik on imeline ja vapustav ja tore. Emad nagu ei julgeks peale laste sündi tunnistada, et tegelikult on ikka suht raske vahepeal, mulle endale jäi igaljuhul mulje, et oleksin nagu esimene ema, kes ei armasta emaks olemist iga jumala päev-minule suureks üllatuseks aga selgus et neid emasid on rohkem, kui neid kes seda teevad. Just teile ma kirjutama hakkangi.

Teine huvitav õppetund oli see, et inimesed eeldavad, et peale lapse sündi valgub naisele mingisugune imeline tarkus kamaluga pähe ja see inimene, kes ta oli ennem, kaob igavesti maamunalt. Olen siin, et teavitada kõva häälega:”SEE EI OLE NII” Olen toonud ilmale kaks last aga inimesena olen ikka täpselt samasugune nagu olen koguaeg olnud. Lihtsalt Raili, kellel on natukene rohkem kohustusi kui varem. Natukene temperamentne, palju nõudlik, väidetavalt pisut perfektsionist ja sümpaatne, armastav ja kannatamatu. Kes ütles, et lapsed õpetavad kannatlikust? Kuna? Ma ei jõua oodata!!!

Seega. Ma ei kirjuta praegu ja ei hakka mitte kunagi kirjutama ideaalsest lastega elamise idüllist, vaid nendest päevadest kui tahaks ausalt öeldes oma asjad kokku pakkida ja ära minna. Sest see on okei. See on okei ja sellest peab rääkima. Lapsed kolivad ükskord kodust ära, aga üks ema peab taluma iseennast surmani, seda on raske teha kui ennast beebimajandusega hulluks ajada ja mitte kunagi sammu tagasi võtta.

Ikka iseennast surmani, Raili.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

Enesearmastusest

N dets. 5 , 2019
Enesearmastusega on mul üldiselt läbi aegade kehvad lood olnud. Mul on kombeks end teistega pidevalt võrrelda ning võttis väga kaua aega mõistmaks, et võrdlemine enamasti […]