Kas teil ka vahest nii on, et te võiksite magada, aga millegi pärast ärkate kell 7 ja uuesti magama ei jää? (Mul selline luksus, et issi viib lapsed lasteaeda ja ma saan alati tänu sellele magada) Täna tahaks küll magada, uni on veel täitsa silmas. Mõtlesin siis, et kirjutan vahelduseks ühe postituse väga aktuaalsel teemal.

Oi kuidas ma tahaks olla see pinteresti-emme või siis Anna Lutter, kes nii kergekäeliselt kahte ettevõtet veab, töötab ja lapsi kasvatab.. no jah, ega ma tegelikult sellest imelisest inimesest rääkida ei tahtnud 😀 Aga ta jagas oma blogis seda päkapiku teemat, et mida kommi asemel sussi sisse panna ja ma tõsiselt fännasin ta mõtet. Mõtlesin, et oh, teen järgi.. No ja siin ma nüüd olen. Meie pere päkapikk on Taavi. Mu kallis abikaasa, kes ei läinud mu ideega kaasa ja kes täiesti juhuslikult pidi sel aastal võtma selle raske ülesande mängida päkapikku. Sest mind polnud kodus nädal aega, kui päkapikud juba käisid 😀

Kui ma oleksin ideaalne emme, kes ma olla tahaks, siis ma ei pistaks kohe hommikul esimese asjana kummikomme laste sokkidesse. Aga kuna ma pole üldse vaevanud enda pead selle murega, et mis soki sisse panna, siis on mul täitsa ükskõik, mis sinna soki sisse läheb. MINA!? Maailma kõige suurem kontrollifriik. Eriti, kui teema puudutab lapsi!? Nii kergelt suhtun sellesse, ise ka imestan.

Mis siis tegelikult loeb?

Kui see kommipakike (Mis vahepeal on pandud pisikesse kilekotikesse, haha) seal soki sees teeb nii palju rõõmu lastele, siis las ta olla. Matu olevat ühel õhtul üles ärganud, soki sisse piilunud ja telekat vaatavalt issilt küsinud, et ega ta päkapikku näinud pole. Suss on tühi. Ei julgenud see päkapikk tulla, kui nägi, et issi veel ei maga. See hetk ju näitab hästi, kui oluline see väike päkapikk ta jaoks on.

Kuigi ma läksin suht närvi, kui nad puistasid kuivanud hapuoblika seemned kõik diivani vahele ja igale poole mujale ka, siis lõppkokkuvõttes oli meil väga tore koos asjatada ja meisterdada. Nii et ma võin uhke olla, et kuigi mu lapsed söövad enne lasteaeda komme, siis vähemalt ma tegelen nendega 😀

Meie perel pole väga traditsioone, küll nad tulevad. Ei hakka mina midagi endale, ega oma abikaasale peale suruma. Detsembreid tuleb veel. Ma mäletan, kui mina ükskord nii suureks kasvasin, et ei uskunud enam päkapikke, siis ostsin ma ise oma õele lahtiselt kommipoest komeedikomme. Imesid on igasuguseid. Igas peres on nad erinevad. Igal aastal võivad nad olla erinevad ka ühes peres. Meie peres siis seekord on nii.

Jõulupakid

Kui eelmine aasta ma ei näinud vaeva lastele kinkide tegemisega, siis see aasta on hasart küll sisse tulnud. Ma olen üldiselt ikka seda usku, et niisama kingituse kinkimise pärast pole vaja kingitust teha. Jõulud on mu jaoks siiski perega koosviibimise aeg. Sel aastal ei tule meie perel suurt jõulupidu, eks ma kingitustega proovin seda vist natuke korvata. Minu vanaema andis mulle lastele kinkimiseks raha ja me ostsime lastele suured Lego karbib. Isabel sai Elsa legod. Temal on tekkinud suur armastus Elsa vastu ja venna tagant näppab ta ka neid väiksemaid legosid. Duplod ei huvita teda üldse. Matul on suur armastus legode vastu. Issiga ehitavad nad iga päev midagi. Matu ehitaks lasteaias ka terve päeva legodest midagi, kui päevaplaan lubaks.

LINK: Liilu lelu Instagram

Mina kingin Isabelile Liilu lelu tahutud klotsid, sest ma pole ühtegi last näinud, kes nii väga armastaks tornide ladumist. Mind kohe väga huvitab, kuidas ta nende ladumisega hakkama saab. Liilulelu teeb veel nii armsaid puidust asju. Ma ei jõua ära oodata, millal Jõululaupäev tuleb ja kingitusi lahti teha saab! Ega meil rohkem tegelikult midagi vaja ei olegi lastele. Ma hindan väga käsitööd, armastusega tehtud asju.

Sõbranna teeb ise imeliselt lõhnavaid seepe, kreeme, huulepalsameid!
LINK: Kirjutage talle

Eriti, kui kingituse tegija on ise teinud midagi. Ma ise proovin olla alati selline, kes endast tükikese ka annab. Ma pole selline, kes poodi läheb ja lihtsalt midagi valib, et linnuke kirjas oleks. Seda prügi, rämpsu, plasti ja odavaid pisilelusid on maailmas nii palju, et kes seda ikka nii väga tahab. Ärme tekita prahti, prahti kinkides (Väga vabandan, ära solvu! Kellegi jaoks võiks olla Lego ka praht. Praht just selles mõttes, et need plastist kingitud asjad lähevad tihti kergelt katki. Katkine plastist mänguasi vii jäätmejaama.) Meil Eestis on nii palju tegijaid, kes teevad ise oma kätega asju. Toetame siis sel aastal rohkem oma väikest Eestit ja eestlasi.

Ma tasakaalustasin seda ostutuhinat sellega, et sel aastal uusi jõulukaunistusi ei osta ning kõik pudipadi jääb minust poodi! Läksin hoopis metsa ja korjasin kaunistuseks oksi, kuivanud põllulilli ja lehti. Võõpasin kergelt kuldseks oma hõbedased ja punased jõulukuulid, et nad sobiks mu elutuppa ja oligi kõik.

Jätkusuutlikke pühi! Hoidke, armastage ja hoolige üksteisest!

Mariann

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

Tule tuul ja puhu ära meie lapse valu...

L dets. 12 , 2020
Olles lapsevanem, on nii raske vaadata oma võsukeste valu, kurbust, pisaraid. Soovime ju neile alati kõige paremat. Aga kõikidest muredest ja valudest ei ole meil […]

Sarnased lood