Ausalt, ma ei tea, mis te nüüd arvate minust. Aga lugege läbi väga avatud meelega. Ma tunnen, et lähedus, intiimsus ja seksuaalsus on suhtes väga tähtsal kohal. See ei tohiks olla tabu ja häbiväärne teema.

Epp Kärsin

Millalgi osalesin Epp Kärsini vebinaril ja ma panin hunniku märkmeid kirja. Põhiline, mis antud teemaga kokku läheb on see: õnnelik ja rahulolev inimene on kontaktis oma seksuaalsusega. Nad ei lepi olukordadega, mis ei tee neid õnnelikuks. Nad tunnevad, et on ainult parimat väärt. Elu annab täpselt seda, mida sa soovid. Ta rääkis veel litsi energiast. Mul oli päriselt selline tunne, et mis asja. Lits küll olla ei taha, see ju nii negatiivne. Aga tegelikult on ju iga inimese sees nii head kui halba, võib ju olla ka vooruslikkus ja .. litsi energia. Mida rohkem on naine vaba, seda rohkem ta elu naudib. Tuleb võtta omaks see, mis on sinus. Ma lasen ja luban oma kehal kogeda naudingut. Naudi võimalikult palju elu.

Pärast esimese lapse sündi muutus seks tüütuks kohustuseks.

Mina algatasin väga harva, kui üldse. Mõtlesin, et mis mul viga on, sest seks on normaalne elu osa ja tõstab ju dopamiini (hea tunde) taset. Minu lähedusevajadus oli tegelikult rahuldamata, sest ma tõmbusin üha rohkem eemale. Täna ma tean, et see on normaalne. Beebi vajab väga palju füüsilist kontakti ja see väsitab. Ühel hetkel tahaks lihtsalt rahus olla, nii et keegi ei puuduta mind.

Ma kartsin seksida, sest see seostus mul lapse saamisega ja ma ei soovinud uuesti rasedaks jääda. Kindlasti oli siin roll rasedusjärgsel depressioonil. Hirm uue raseduse ees oli nii suur. Siis tundsin, kuidas ma ei suuda seksida, sest ma olen ema, ma sünnitasin lapse. Mu rindadest tuleb piim, see on püha paik, mida ei saa jagada kellegi teisega. Mul oli isegi häbi, et ma nautisin seksi. Selline häbi ja tabuteema. See kestis meeletult pika aja, vahepeal sain teise lapse ning jälle läks elu samamoodi edasi. Paremaks läks siis, kui ma vaatasin ühte sarja netflixis. Nii naljakas, kui see ka pole. Jessica Biel, The Sinneris.

Seks ei ole suhtes kõige tähtsam komponent, kuid see on üks oluline osa ühest terviklikust suhtest.

Seks on midagi imelist, kahe inimese vahel meeletu lähedus ja usaldus. See on midagi erilist, kui sa oled heas suhtes, kus üksteisega arvestatakse, teineteist austatakse. Seks ei alga sellest hetkest, kui kõik on paljad. Seks algab sellest, kui sa oled kohal, selle inimese lähedal, keda sa armastad. Ma tunnen, kuidas me armastus teineteise vastu suureneb, me mõlemad oleme selles hetkes koos, võtame aega selleks, et luua meeleolu, kerge närvikõdi, puudutused, sügavale silma vaated, kallistused ja õrnad suudlused. Epp Kärsin teeb nii õiget asja. Ma kuulasin teda ühes vebinaris ja ta on imeline inimene. Inimeste enda seksuaalne alla surutus paneb neid halvasti ütlema.

Kas sa suudled oma meest/naist laste ees? Kas te kallistate, puudutate üksteist laste ees? (Muidugi mitte suguelunditest!) Ma tahan, et mu lastel oleks eluterve suhtumine intiimsusesse ning minu jaoks on oluline, et nad näeksid, et meil kõigil on lähedusevajadus ja see on normaalne.

Mariann

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

Jõulud 2020

L dets. 26 , 2020
Tänavused jõulud olid teistmoodi. Kindlasti seepärast, et hoida oma tervist ning mitte koormata niigi habrast tervisehoiusüsteemi. Kindlasti seepärast, et mitte viia viirust enda ja laste […]

Sarnased lood