Olen ikka ja jälle mõelnud, et vana aasta lõpuks teen kõik pooleliolevad ülesanded lõpuni, korrastan kapid ja kõik nurgatagused, et alustada uut aastat puhtalt lehelt. Samas on see alati toonud kaasa pinget ja lõpuks pettumust, sest ma pole KUNAGI kõike valmis saanud. Alati on midagi veel teha. Seekord ma aga hakkasin mõtlema, et miks ma üldse ennast piinan? Ma ju ise sean omale neid eesmärke. Ja kas ma olen ehk lati liiga kõrgele tõstnud? Kas kolme lapsega ja maal elades on üldse reaalne, et kõik on korras ja viimse kui asjani tehtud? Ja kas detsember ei peaks mitte olema nautimiseks ja lähedastega koos olemiseks, selle asemel, et aasta jooksul kogunenud pooleli olevaid tegemisi lõpetada? Seekord, kui tekkis jälle soov kõik korda saada ja ma juba tundsin, kuidas see mind pingestab, siis tõmbasin pidurit. Mõtlesin STOPP!  Miks anda aastavahetusele nii suur väärtus, et just selleks päevaks peab kõik tehtud olema ja super korras ja hästi. Kas see reaalselt muudaks midagi mu elus? Või oleks olulisem olla hetkes, nautida laste ja lähedaste seltskonda, teha koos midagi toredat, luua sooje mälestusi?

Ma otsustasin, et ma ei anna aastavahetusele seda võimu. Et proovin rohkem siiski nautida ja hakkan uuel aastal uue hooga nurgataguseid korrastama. Mul on kindlasti veel palju arenguruumi, sest siiski ma tundsin, et üks või teine asi pingestab mind ja ma ei ole 100% hetkes. Aga ka väike samm on areng 🙂

Lubadustest…

Olen järjepidevalt andnud aastavahetusel lubadusi…ja nendes ka feilinud. Lootus, et uuel aastal olen uus ja parem inimene, kes antud lubadusi justkui imeväel täide viib, on toonud kaasa pigem pettumust.

Olen andnud palju lubadusi stiilis “ Võtan rohkem aega endale, olen parem ema, käin rohkem õues, toitun tervislikumalt” jne jne. Eks mu peas on mingi ideaal, mida olen tahtnud saavutada, aga ma pole selleni jõudnud ja seetõttu on ka tunne, et olen täiega feilinud. Selliste lubaduste puhul on raske reaalselt hinnata, kas ma siis võtsin ROHKEM aega endale…Millest rohkem? Kui palju on rohkem? Või mida tähendab iseenda aeg? Selle alla võib ju minna ka see, et veedan tunnikese facebookis. Täiesti minu aeg ju…aga samas see ei tekita mulle tunnet, et ma oleksin täitnud eesmärgi. Mõistan nüüd, et mu lubadused on olnud liiga üldsõnalised ja idealistlikud. Järeldus: edaspidi olen lubadusi andes konkreetsem ja lähtun oma reaalsetest võimetest. Kui ma pole aastaid trenni teinud, siis on ilmselgelt palju tahta, et hakkaksin nüüd 5 päeva nädalas jooksmas käima.

Seekordne aastavahetus…

Aastavahetuse veetsime koos lähedaste sõprade perega. Üle pika aja valasime tina ja proovisime siis sealt omale tulevikku välja lugeda. Viimati mäletan seda tegevust oma lapsepõlvest. Seekord oli sõbrannal hea mõte, et lihtsalt lubaduste asemel paneks kirja mõtteid nelja kategooriasse:

  1. Mida jään meenutama möödunud aastast?
  2. Mille üle olen uhke?
  3. Millest unistan?
  4. Lubadused uueks aastaks/Mida soovin uuelt aastalt.

Mulle meeldib, et sai keskendutud nii minevikule, olevikule, kui ka tuleviku plaanidele. Kuigi algul oli pea tühi ja mõtlesin, et mis ma siis ikka nii väga selle aasta jooksul ära tegin. Aga elu koosnebki ju väikestest hetkedest ja kui neid meenutama hakkasin, siis neid pisikesi aga minu jaoks olulisi mälestusi tuli väga palju. Lõpuks tundus, et paberist jääb puudu. 

Punkt “mille üle olen uhke” andis võimaluse keskenduda praegusele hetkele. Mida ma oma elus hindan. Seda on ikka ja jälle hea endale meelde tuletada, et mitte kõike ja kõiki, kes on su ümber iseenesest võtta.

Unistusi kirja panna oli üllatavalt raske. Unistada võiks ju kõigest, ka sellest mis tundub täiesti ilmvõimatu. Näiteks kuu peal elamisest või kosmoses seiklemisest. Aga ma ei oska seda teha, kaine mõistus ei lase. Olgu…on mis on, vähemalt mul on unistused ja iseenesest on ju tore, et nad on sellised, et ma päriselt ka usun nendesse.

Lubaduste asemel ma panin seekord hoopis kirja soovid, mida tahaksin sellel aastal kogeda. Kui need ei täitu, siis ma ei tunne, et olen läbikukkunud, aga samas annavad need mulle mingisuguse fookuse, millele keskenduda ja milliseid valikuid teha.

Ilusat alanud aastat kõigile 🙂

Päikest,

Kaia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

Laste unest ja rituaalidest

T jaan. 19 , 2021
Mind on õnnistatud lastega, kes jäävad magama kaua, magavad halvasti ja ärkavad liiga vara. Versus mind on õnnistatud lastega, kellega ma saan veeta õhtuti kvaliteetaega, […]

Sarnased lood