Esimene naine, kes end teile tutvustab on… Riina! Ta on imeline naine tänu kellele see kõik siin õide on puhkenud! Tema südameasjaks on aidata naistel oma keha ja vaim tagasi saada. Tema kireks on sünnitusjärgne taastumine ja treeningutega alustamine, vaagnapõhja- ja süvalihaste treening terve keha lähenemist kasutades. Naiste innustamine, julgustamine, inspireerimine, toetamine positiivsete muutuste loomisel.

Riinast tema enda sõnadega

Tere! Mina olen Riina, neljalapselisest perest pärit IT projektijuhi taustaga nelja lapse ema ja mõtteviisi- ja liikumisnõustaja. Pärast esimese lapse sündi jõudsid minuni üha enam teemad, millest naised ja eriti värsked emad väga rääkida ei taha – üksildus, sõprade kadumine, tugivõrgustiku puudumine, surve olla ja elada üht või teistmoodi, keha muutustega kohanemine ja palju muud.

Olin oma tutvusringkonnas üks esimesi, kes emaks sai – see oli üpris loogiline, et ühised teemad ja pidepunktid hakkasid kaduma. Samas teadsin, et pean ise oma elu looma. Nii korraldasime esimese emapuhkuse ajal pulmad ja siis kui põnn oli umbes aastane, kutsusin sõbranna kahel päeval nädalas koolitöödega tegelemiseks last hoidma.

Nii paljud tuttavad alustasid tol ajal oma ettevõttega, aga mina olin endale ju lubanud, et ettevõtjat minust ei saa. Unistada ma ei osanud ja nii oli väga keeruline mingit oma teemat otsida. Kui vanemahüvitis läbi sai, kihutasin tööle tagasi. Muide, etteruttavalt pean ütlema, et unistama õppisin ma alles siis kui kolmas laps aastaseks sai.

Teine laps? Või siis mitte!

Muidugi oli mul kohe alguses plaan paigas, et teine laps peab tulema väikese vahega. Mida aga ei tulnud? Kahte triipu rasedustestil. Mäletan neid mõtteid, kus ma iseendale rahustuseks ütlesin, et tegelikult on üks laps ka täiesti ok. Ma ei peagi rohkem lapsi tahtma. Ma ei peagi rohkem lapsi saama. Aga tegelikult ikka tahtsin ju. Käisin uuesti oma joogaõpetajaga eratundides, alustasin jõusaali treeningutega, et kehakaaluga tegeleda (mitte et see kuidagi üle võlli oleks olnud), ühesõnaga tegelesin mitmel rindel.

Olime perega Hiiumaal ja mul jäid päevad ära… kas tõesti võib nii olla? Ostsin testi, tegin selle kohe esimeses wc-s ära ja seal need kaks triipu olidki! Oh, nii äge! Mõne päeva pärast oli meil perega fotosessioon planeeritud ja neid pilte vaatan siiani just selle pilguga, et vot olid ajad. Aga mõned nädalad pärast koju tagasi jõudmist selgus, et ultraheli pilt ei vasta võimalikele nädalatele. Korduskontroll näitas seda, et teine beebi meile siiski veel ei saabu.

Kui juba varem olin lugenud ja rasedusaegse trenni kohta mingeid huvitavaid müüte lugenud, siis nüüd oli minu silmis selge – trenn oli üks põhjustest, miks nii läks. Tööga seotud stressi rollist ei tahtnud me midagi tol hetkel teada.

Töökohavahetuse järel ei läinud tegelikult palju aega ja jäin teise lapse ootele! Sõbranna kaudu jõudis minuni diastaasi teema ja niipea kui mul oli sünnitusjärgses kontrollis käidud, sain kõhu taastamise programmi harjutused peale. Väikese beebi kõrvalt, oma hirmus muutunud kehaga neid harjutusi teha polnud väga meeldiv ja tekitas uut stressi.

Unistama on võimalik õppida

Õppisin, uurisin, lugesin naiste kogemuslugusid diastaasi kohta ja jõudsin üha enam selleni, et diastaas on jäämäe tipp. Populaarne teema, millele paljud kiiret lahendust otsivad ja teised seda pakuvad. Vaagnapõhjaprobleemid, valud, pinged, lekkimised ja nii palju muid teemasid, mille kohta paljudele naistele räägitakse, et see on emadusega kaasnev tavaline asi, millega tuleb leppida. Nii jõudsin Restore Your Core(R) liikumisõpetuseni – esialgu enda kehaga tegelemiseks ja siis juba selleni, et teisi naisi aidata.

Kolmanda lapse raske esimene eluaasta tõi mulle kaasa väga palju selgushetki – õppisin unistama ja hakkasin järk-järgult nende suunas tegutsema. Mõned kuud pärast Restore Your Core(R) juhendajapaberite kättesaamist tabas meid üllatus – neljas põnn – pool aastat varem kui see mu eesmärkide tabelis kirjas oli! Nii ongi, et minu ettevõte ja neljas põnn on siin maailmas enamvähem sama kaua eksisteerinud.

Üksindusest ja üksildusest olen jõudnud tänaseks selleni, et ma ei karda enam teiste edule kaasa elada ja hästi öelda. Aru saanud, et soov pere luua ei pea välistama unistamist ja millegi muu tegemist siin elus. Mõistnud, et ennekõike võin ma lubada endal olla naine ja selle järel teistes rollides tegutseda. Tegelenud mind piiravate uskumuste ja harjumuste teadliku kujundamisega. Saanud üle liikumishirmust ja läbi oma tegemiste aidanud ka teisi naisi liikumishirmust üle. Aidanud naistel kohaneda keha muutustega ja julgustanud uusi muutusi looma.

Uus hingamine ja värske fookus

Selle kõige tõttu ja sellest kõigest tulenevalt olen oma fookuse suunanud kahele peamisele teemale – esiteks luua naistele toetav keskkond unistamiseks ja muutuste elluviimiseks, julgustades neid mugavustsoonist väljaspool tegutsema. Koos tegutsedes on võimalik palju kaugemale jõuda kui üksi pusides!

Teine fookus on seatud aga naise keha muutuste toetamisele, sest mulle tundub selle kohta jagatav info endiselt päris puudulik. Eriti selles osas, mis puudutab vaagnapõhja- ja süvalihaste probleeme (nt diastaas, uriinilekked, seljavalud, pinges vaagnapõhjalihased jpm) ja terve keha head toimimist nii raseduse kui sünnitusjärgsel ajal. Viin sellel teemal läbi liikumistunde, koolitusi, kursusi ja vestlusringe.

Minu tegemistega saad põhjalikumalt tutvuda Instagramis www.instagram.com/riina.arund Facebookis Liigu teadlikult grupis (www.facebook.com/groups/diastaas.ee) ja veebilehel www.riinaarund.com 

Riina loob meile ruumi ja meeldiva õhustiku zoomi vestlusõhtutel. Tuletan meelde, et me alustame 5.mail!

Ürituse info

Registreerimine on avatud leheküljel: https://fienta.com/et/naisteltnaistele

Facebooki ürituse lehekülg on siin: https://www.facebook.com/events/303927574422622

Loosime ka välja uhkeid auhindu! Katre Kulboki enesearmastuse challenge‘l saab üks õnnelik võitja tasuta osaleda! Naked Labeli poolt on ka lausa kingisadu! Lisaks anname ka omalt poolt kingitusi ja näpunäiteid! 🙂

Kohtumiseni!

K 5.05 kell 18:00, N 6.05 kell 18:00, R 7.05 kell 18:00 ja L 8.05 kell 15:00!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

3+1 vestlusõhtut: ANETE

P apr. 25 , 2021
Anete on imearmas ema, kes on füsioterapeut ja kes räägib teemadest, mis mõne naise jaoks võib tunduda tabuteemana. Oma keha tundma õppimisest, armastamisest ja kuidas […]

Sarnased lood