Katrin ja mina oleme üsna sarnaseid tundeid tundnud ja mul on nii hea meel, et ma saan temaga koostööd teha. Ta on uskumatu rööprähkleja, kes tänu heale ajaplaneerimise oskusele ja enda analüüsimisele jõuab seda kõike teha. Sellest, kuidas ta seda kõike teeb, kuuled 6.mail kell 18:00!

Katrinist tema enda sõnadega

Tere! Minu nimi on Katrin ja olen kahe väikese lapse (4a ja 1a7k) kõrvalt osalise koormusega töötav IT spetsialist, kelle südameasjaks on EMA 2.0 liikumise abil rääkida kaasa ning anda omapoolne panus Eesti emade elukvaliteedi tõusule läbi süstematiseeritud ajaplaneerimisoskuste kasvu ning elujaatavate harjumuste juurutamise.

Minu teemad

  • Rasedusaegne- ja sünnitusjärgne depressioon – Esimese lapse sünnituse aegne erakorraline keiser ning hirm oma elu pärast päädis teadvustamata sünnitusjärgse depressiooniga ning põhjustas kriisi teise lapseootuse ajal. 
  • Enese uue mina ülesehitamine – emaduse rolli end kaotades tundsin, et vajan taas ühendust selle osaga endast, kes olen rollivabalt ning töötasin välja harjumuste metoodika, mille abil soovitud elumuutusi ja harjumusi mugavalt oma igapäeva juurutada. 
  • Igapäevane ajaplaneerimine – naise, emana, elukaaslasena, sõbrannana, töötajana, vabatahtlikuna ning alustava ettevõtjana on vaimse ja füüsilise tervise säilitamiseks oluline omada aja planeerimise süsteemi, mille abil prioriteete, eesmärke ning argiülesandeid hallata nii, et see pole tüütu kohustus, vaid vabaduse suurendaja.

Minu lugu

Minu teekond emaks algas juba lapsena, kui alles väikese tirtsuna kitsikuses elades õega laste narivoodeid vaadates ütlesin, et sellise ostan kunagi oma lastele. Miski minus teadis ja soovis alati emaks saada, kuid ometi lükkasin seda mitme kaaslase kõrval üha edasi ning keskendusin karjääri edendamisele. Raskustes kasvanuna oli minu jaoks oluline luua lastele võimalikult hea kasvukeskkond ning olin võtnud sihiks end majanduslikult üles töötada ja just seda oma, sel ajal veel vaid südames elavatele, lastele pakkuda. 

Minu esialgne soov oli minna õppima arstiteadust, sest mu sees on alati olnud suur soov inimesi aidata, kuid hoolimata oma headest õpitulemustest jäin konkurentsist välja. Asendusena otsustasin siis minna õppima serverite arstimist ning sealt algas minu teekond IT maailma. Maailma, milles domineerisid mehed ning mina oma vähese kogemusega olin kui valge vares suures linnuparves. Oma sõbraliku loomuse ning hea suhtlusoskuse tõttu leidsin ruttu enda ümber sarnaselt mõtlevad kaaslased, kellega koos mitmeid stereotüüpe lõhkuvaid vabatahtlikke projekte ette sai võetud. Nimekaimad on ilmselt Robotex robotite võistluse esikoht või naiste osakaalu suurendamine IT sektoris läbi Tech Sisters nimelise organisatsiooni tegevuse. Suure rööprähklemise ja vabatahtliku töö kõrval põlesin tööalaselt ühel hetkel läbi ning leidsin end spirituaalsete inimeste ringkonnast, kelle maailmavaated mind sügavalt liigutasid ning mille toel ka enda elu analüütilise ratsionalisti kõrval avardama asusin. 

Loomulikult ei jäänud sellega mu aktiivsus seisma, vaid hakkasin ka seda liikumist vabatahtlikuna organiseerima ning üsna pea leidsin end erinevate organisatsioonide nimel esinemisi ja ettekandeid tegemas. Selleks ajaks olin oma karjääriredelil jätnud selja taha mitmed tehnilised ametipostid ning saanud tunnustatud õppejõuks ja täiendkoolitajaks. Olgugi, et see oli IT valdkonna töö, sisaldas see rohkelt tööd inimestega, millest igapäevaselt väga palju rõõmu ja põnevust kogesin. 

Mõned aastad hiljem, kui olin oma 30. sünnipäeva lävepakul, tundsin, et olen valmis uueks etapiks oma elus ning läksin Santiago de Compostela seljakotirännakule elu üle järele mõtlema. See teekond oli üks raskemaid ettevõtmisi mu elus, kuid samas kogemus, mida mitte millegi vastu ei vahetaks. Lisaks füüsilisele eneseületusele sain vastused ka väga mitmele lahendamata isiklikule teemale. See oli ka üks esimesi kogemusi, kus kõik oma senised ajaplaneerimise ja korraldamise oskused proovile sain panna ning endale tõestada, et ettevalmistus on parim garantii eesmärgi täitmiseks. Pool aastat hiljem, kui olin juba kolm kuud oma südame all kandnud meie esimest last, läksime ka elukaaslasega Santiago de Compostelat läbima. See rännak oli leebem, kuid ometi pakkus nii palju taipamisi ja väärtuslikke momente, nägemaks, millise inimesega ühist elu loomas olin. 

Emaks saamine

Pool aastat hiljem muutis üks päev mu mõttemaailma kardinaalselt, kui erakorralise keisri ajal tuimestuse toimimatusest opilaual oma elu pärast siiralt kartsin. Ma olen oma elus palju kordi olnud eluohtlikes olukordades, kuid see oli esimene kord, kus tõesti arvasin, et enam tagasiteed pole, kuigi ometi pidi see olema hetk, mil enim edasi minna soovisin. 

Narkoosist ärgates olin abitu ja valudes ning kuigi valuvaigisti võttis ära füüsilise valu, siis emotsionaalne haav vajas paranemiseks aastaid. See teekond mõjutas mu emaks olemise aastaid väga palju ja olgugi, et suutsin end teadliku töö ja väikeste sammude toel keerulisest olukorrast välja tuua, siis oli see jätnud pitseri mu südamele igaveseks. 

Samal ajal elas mu sees unistus kahest väikese vanusega lapsest ning seekord veelgi suuremat hirmu sünnituse ees omades lükkasin teise lapse raseduse nii kaugele edasi kui võimalik. Samas on meid õnnistatud kerge viljastumisega, nii et pärast otsuse vastu võtmist olid ka kaks triipu kenasti olemas. Kuigi rasedused möödusid mõlemal juhul komplikatsioonideta, elasin teise raseduse ajal pidevas ärevuses. 

Emotsionaalselt oli see minu jaoks väga kurnav aeg, kuni selleni välja, et ühel ööl enam nutmist lõpetada ei suutnud, kuna hirm sünnitusel surra oli nii suur. Seekord oli mul ju veel rohkem, mida kaotada – mu armas pere ja veel sündimata laps. Inimesed, kelle keskel olemisest olin unistanud lapsest saati. Mõistsin, et vajan välist abi ning oma suurt tungi ise hakkama saada kõrvale jättes pöördusin kriisiabisse, millest sai minu pääsetee ning põhjus ka EMA 2.0 programmi sünniks. 

Abi otsingud ja enese loomine

Kriisiabi ajal ja järgselt sain aru, et kontrollimatud olukorrad tekivad meie elus nii või teisiti. Meie võimuses on kontrollida, kuidas neile reageerime ning hakkasin oma teekonda mustast august välja tulemiseni dokumenteerima ja struktrueerima. 

Pärast tõeliselt kaunist sünnitust, mille käigus ei sündinud mitte ainult meie poeg, vaid ka mina inimesena uuesti, langesin siiski kahe pisikese kõrval musta auku. Tundsin, et kõik see tahe ja missioon, mis mu sees väljendumist ootas, kadus emarolli keskele ära. Olin taas kadunud. 

Umbes pool aastat pärast poja sündi suutsin taas mõtteid koondama hakata ning algas fokuseeritud töö selle nimel, et leida oma tunnetele ja teiste naiste toetamisele konkreetsem väljund. Ma tundsin, et see olukord oli tohutult raske, sest olin selle keskel üksi, kuid saades aru, et see probleem pole vaid minul. Tundsin nii tugevalt, et soovin olla olemas naiste ja emade jaoks, kes on sel erilisel, ent raskel ajal kaotanud selle kõige lähedasema suhte, mida elus vajame – suhte iseendaga. Kahetsusväärselt paljudel kordadel on tihti aeg iseendale viimane, millele emad keskenduvad, sest pole aega kuskilt juurde luua. Selle müüdi murdmine on just see, millele täna oma süstemaatiliste lähenemiste ja praktiliste metoodikatega keskendunud olengi. Usun siiralt, et enesele aja leidmine on tegelikult enesele aja võtmise harjumuse tekitamine, milleks ei ole tihti puudu mitte võimekusest, vaid struktureeritud teadmistest ja nende ellu rakendamisest. 

Emaduse enesearengu ja vaimset tervist toetavaid mõtteid ja nõuandeid saab igapäevaselt jälgida EMA 2.0 Facebooki ja Instagrammi vahendusel või aadressil www.emakaksull.ee.

Ürituse info

Registreerimine on avatud leheküljel: https://fienta.com/et/naisteltnaistele

Facebooki ürituse lehekülg on siin: https://www.facebook.com/events/303927574422622

Loosime ka välja uhkeid auhindu! Katre Kulboki enesearmastuse challenge‘l saab üks õnnelik võitja tasuta osaleda! Naked Labeli poolt on ka lausa kingisadu! Lisaks anname ka omalt poolt kingitusi ja näpunäiteid! 🙂

Kohtumiseni!

K 5.05 kell 18:00, N 6.05 kell 18:00, R 7.05 kell 18:00 ja L 8.05 kell 15:00!Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

3+1 vestlusõhtut: MARIANN

K apr. 28 , 2021
Minuga olete te juba tuttavad, aga kirjutan teile siiski põgusalt, miks ma seda üritust koos nende imeliste naistega vean ja milliseid teemasid kajastan vestlusõhtutel 6.mail […]

Sarnased lood