Mari on naisena läbi elanud väga palju. Ta suurim soov oli saada emaks ja see teekond oli väga keeruline ja pikk. Ta rasestus tänu kehavälisele viljastamisele ja sellest kõigest (ja paljust muust) tuleb ta rääkima meie vestlusõhtul 7. mail kell 18:00.

Marist tema enda sõnadega

Tere! Olen Mari – naine, ema, terviseendaja, maailmaparandaja! Tunnen, et ükski mure pole tähtsusetu, ükski teema pole tabu – nii ka naise viljakus, viljatus, rasedus ja emadus! Me kõik oleme unikaalsed ja üksteisega tegelikult rohkem sarnased kui arvame! 

Minu teemad

  • Pikaaegne viljatus – ootasin oma esimest rasedust 5 aastat. Andsin viimase jõuvaru selleks end ise aidata, aga lõpuks oli siiski vaja kunstlikku viljastamist. 
  • Sünnitusjärgne depressioon – küll diagnoosimata, aga siiski tugevalt tuntav. Olin murdumise piiril, puudus täielikult eneseusaldus ja naise rollilt ema rollile üleminek oli raske (täna tean, et viljatusravi võimendab veel seda). 
  • Enese väärtustamine ja armastamine – olen pikalt iseend väärtustanud läbi tegutsemise, eelkõige teiste hüvanguks, armastamata iseend enda pärast. Tegelen sellega iga päev, et jõuda lähemale iseendani!

Minu lugu

Olen tohutu tegutseja ja rööprähkleja, nii olen omandanud ka päris mitu eriala: psühholoogia, keeletoimetaja, tervisedendaja ja juurde võib lisada ka hispaania keele. Neist kõigist domineerib siiski minu empaatiline külg ehk olen jäänud sotsiaalsesse valdkonda. Erialast tööd teen Tervise Arengu Instituudis ja aitan ellu viia laste ja noorte vaimse tervise programmi. Selle ja saja muu rolli kõrvalt edendan ka oma tegevusala: toetan kõiki naisi raseduse planeerimisel. Seda toetust vajab nii naine, kel on diagnoositud viljatus, aga ka naine, kel ei õnnestu rasestuda planeeritud ajaks. 

Minu lugu on pikk ja käänuline. Kui 10 aastat tagasi otsustasime, et soovime last, siis ei oleks ma eales osanud ette näha, et esimeste jalalöökide tundmiseks pean ootama ja pingutama 5 aastat. Väike kahtlus oli, et kõik ei kulge nii kergelt, kuna mu tsükkel oli ääretult ebaregulaarne ja selja taga oli ka emakaväline rasedus. Õppisin samal ajal tervisedendajaks, käisin täiskohaga tööl – seega stressitase oli laes ja see omakorda mõjutas rasestumist. Aga võtsin teadlikult rahulikult, vähemalt esimestel aastatel.

Toetasin oma keha kõikvõimalikel viisidel: alustasin aastase hormoonraviga, jätkasin nõelravi ja Hiina taimeraviga (sõitsin selleks isegi Londoni), tegin läbi toitumisteraapia, võtsin kümneid-kümneid toidulisandeid, vaatasin oma eelmistele eludele otsa holistilises regressiooniteraapias, mediteerisin, joogatasin, guugeldasin ja lõpuks kukkusin valusalt ja sügavale. Piitsutasin end mõistmata, et teen endale kahju mitte kasu. Tundsin, et olen väärtusetu naisena, segadust ja ebaõiglust (miks mina?), hirmu kõige mustema stsenaariumi ees (äkki ma ei saa mitte kunagi emaks?) ja kontrollikadu, sest miski polnud enam ette ennustatav või mõjutatav. Lõpuks aitasid meie kaks ebaõnnestunud kunstlikku viljastamise katset mõista, et pean lahti laskma enese piitsutamisest, uskuma ja lootma. Ja just siis ta tuligi – kaua oodatud ime hakkas pesa punuma! 

Soovin, et iga beebit igatsev naine teaks ja tunneks: 

  • et ta pole selles teadmatuses, hirmus, väärtusetusetundes üksi; 
  • et tal on olemas toetav kogukond;
  • et ta suudab pehmelt kasvatada usku ellu ja enesesse naise ja tulevase emana! 

Olen Su kaasteeline ja teejuht, toetaja, võimestaja ja väestaja. Olen olemas ja paitan Sind! Leiad mind Facebookis ja Instagramist. Minu (tulevane) kodulehekülg: www.beebitolm.ee.

Ürituse info

Registreerimine on avatud leheküljel: https://fienta.com/et/naisteltnaistele

Facebooki ürituse lehekülg on siin: https://www.facebook.com/events/303927574422622

Loosime ka välja uhkeid auhindu! Katre Kulboki enesearmastuse challenge‘l saab üks õnnelik võitja tasuta osaleda! Naked Labeli poolt on ka lausa kingisadu! Lisaks anname ka omalt poolt kingitusi ja näpunäiteid! 🙂

Kohtumiseni!

K 5.05 kell 18:00, N 6.05 kell 18:00, R 7.05 kell 18:00 ja L 8.05 kell 15:00!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

3+1 vestlusõhtut: ITI

R apr. 30 , 2021
Iti leidsin ma tänu Katre Kulboki eesmärkide väljakutse. Ta jäi mulle kohe silma, kui rääkis oma loo. Hakkasin teda jälgima ja avastasin enda jaoks imelised […]

Sarnased lood