Emadus
Kas emadust saab üldse sõnadega edasi anda? Ma ei tea, natuke saate aimu kui loete siit ja sealt, aga mis ta päriselt on.. seda saate teada vaid siis kui ise emaks saate.

Kui oled ema on sul hoopis teised tunded

Jah ma nägin kõrvalt palju laste kasvatamist, aga ma ei tundunud kunagi neid tundeid mida ma oma lastega tunnen. Kui lapsel on valus on sul ka, kui laps nutab tuleb endal ka nutt peale. Kui laps on magamata, ilmselgelt oled sina ka magamata.. Magamatus paneb uued tunded pöörlema. Kuna oled väsinud, siis võid olla vihane või närvis. Iga asi võib hoopis sind nutma panna või hoopis tunned jõuetust. Lisaks tunne mis eal ära ei kao on oma laste pärast muretsemine või uhkuse tunne uute oskuste pärast.

Muretsemine, oh tsiisas, ma muretsen koguaeg. Kas mu laps sai ikka kõhu täis, huvitav mis ta seal õues teeb?, äkki tal on nendes riietes liiga külm, äkki on liiga palav?, kas ta saab ikka kääridega lõikamise selgeks?, kas ta hakkab ilusti lusikat hoidma?, teiste lapsed räägivad, kas varsti minu oma ka? Siin kohal ütlen, ära võrdle oma lapsi teiste lastega! Ja muidugi palju erinevaid muresid veel..

Uued oskused, no millist ema need rõõmsaks ei teeks? Kui näen kuidas mu väike beebike suureks sirgub, kõndima hakkab, rääkima hakkab. See on ju imeline tunne. Praegu vaatan oma aastase lapsekese kõrval ka kui palju ägedaid asju ta oskab. Kuidas ta väljendab ennast. Kuidas ta oskab juua küsida ja kuidas ta näitab, et võiks õue kiikuma minna. Kuidas ta oskab torni laduda ja erinevaid kujusid karpi sorteerida. Nii lahe lihtsalt.

Kui ei tea seda tunnet, siis käitud teistmoodi

Kui mul lapsi polnud, siis pigem olin see tänitaja, et kui mina ema oleks, siiiiis.. Kui ma nüüd ema olen, siis pean ütlema, et vahel on vaja igasugu asju teha ning erinevaid meetmeid rakendada. Miks keegi mulle sellest ei rääkinud? Alates rasedusest, sünnitamisest, emaks olemisest..No mida mulle oleks pidanud rääkima mõtlete? Näiteks, et rasedana võib olla väga palju erinevaid valusid: seljas, peas, kõhus, kannikas. Või seda, et need sünnitusvalud on kõige hullemad, või peale lapse ilmale tulekut ei tohigi kohe hullult tegutsema hakata, vaid peab kindlasti mõned kuud taastuma. Et sünnitamine võib lõppeda erakorralise keisriga, kuigi oled olnud juba 22h valudes ja valmis, et kohe kohe sünnitad ise. Kui lubasid, et sa oma lapsi tv ette multikaid vaatama ei jäta, aga laps ripub su külles ja sul on vaja 3 masinatäit pesu pesta, süüa teha ja koristada. Lapsevanemana pead olema ka kloun, kokk ja koristaja 🤣. Mul tõesti on vahel tunne, et miks mitte keegi mulle mitte midagi ei rääkinud? Okei iga laps ja ema on erinev, nende toimetused on erinevad. Kõigil samu asju ei juhtu, aga üldiselt ikkagi paljudest teemadest pigem ei räägita. Mu vanaema ütles, et kui ta neist rasketest asjadest räägiks, siis keegi ei julgeks lapsi tuuagi. Mina, aga leian vastupidi, saan vähemalt tuge, et ma pole üksi neis asjades. Ilmselt pean seda kõike ise kogema, ega muud polegi.

See kõik on seda väärt

Emadus on väga tore ja samas ka väga raske. Emana koged selliseid juhtumisi, mida sa ettegi kujutada ei oska. On nii rõõmu kui valu, kuid positiivsem pool on kõigest üle. See on seda väärt, et olla kellegi suur eeskuju, superman, koristaja 🤣, kokk, autojuht ja palju muud 🤣 Lõpuks kasvavad nad suureks ja kuulavad meid ka ära, on meile toeks oma nõu ja jõuga. Ehk ütlevad sedagi, et ema seda õpetasid sina mulle❤️

Olge kallid,

Maiu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

Heldena lugu: Kuidas emadus mind muutis

E aug. 23 , 2021
Nüüdseks olen küll aru saanud, et me kõik olemegi pidevas muutumises ja arenemegi kogu aeg. Kuid minu suure muutumise alguseks sai just esimese lapse sünd. […]