Täna öösel kell 1 asetasin Eesti lipu esimest korda enda maja külge, uhkusega, pisar silmis tänulikkusest, et ma elan ja kasvatan oma lapsi vabas Eesti riigis. Ma olen tänulik iga päev, aga ootasin tänast päeva esimest korda nii suure õhinaga. Kaisutasin meest, lapsi hommikul voodis ja olin päevale seadnud nii palju eesmärke. Kuniks võtsin telefoni kätte ja läksin Facebooki, lihtsalt selleks, et need punased teated ära kustuksid. Esimese asjana märkasin uudist, mis mind šokeeris ja hiljem tarduma pani. Ukrainas on sõda. Täna hommikul ärkasime kõik ootusärevalt lootust täis maailma..

Miks mind nii tohutult see puudutab? Sest Ukraina ei ole kaugel, ükski nurk siin maailmas ei ole tegelikult kaugel. Meie võime järgmised olla. Ma tahaksin väga, et keegi reageeriks ja aitaks mind, minu rahvast. Ja mina tahan aidata, sest ma ei suuda ette kujutada seda hirmu ema südames, kes ei tea, milline tulevik teda ja ta lapsi ootab.

Siin on lingid, kust saad alustada

LINK: FACEBOOK: UKRAINA HEAKS

MTÜ Eesti Pagulasabi, www.pagulasabi.ee, eero@pagulasabi.ee, tel. 517 4334* MTÜ Mondo, www.mondo.org.ee, veronika@mondo.org.ee, tel. 5346 2693* MTÜ Ukraina Kultuurikeskus, www.ukk.ee, bogdan.ppk@gmail.com, tel. 5668 2369

Head eestimaalased! Aastal 2014 kutsusime teid üles toetama Ukraina inimesi nende väga raskel hetkel. Toona pages Ida-Ukraina sõjategevuse tõttu oma kodudest miljoneid inimesi ja paljud jäid elama ebakindlatesse oludesse rindejoone lähedal. Aitasime neid üheskoos igakülgse abiga: toidu, ravimite ja hügieenitarvete, riiete ja jalanõudega. Nüüd, seitse aastat hiljem palume teid taaskord appi! Ida-Ukraina rindelähedastes asulates vajab jätkuvalt humanitaarabi umbes 2,9 miljonit inimest. Piirkonda on elama jäänud need, kellel pole kuhugi mujale minna; tühjenevates asulates tekkinud tööpuudus on loonud laialdase vaesuse olukorra, kus toetust igapäevaseks toimetulekuks vajab suurem osa kohalejäänutest. Vajadus on ka psühhosotsiaalse toe järele, et ebakindlate oludega toime tulla. Need inimesed sõltuvad oma toimetulekus suures osas headest abistajatest. Aitame neid, kes kõige rohkem meie abi vajavad!***

Dear friends! The war in 2014 in Eastern Ukraine forced more than 1,3 million people to leave their homes, most of them children, women and elderly. Back then we collected donations to help them with food, hygene kits, clothes etc.Now, seven years later, we are asking for your help again! Around 2.9 million people continue to need humanitarian assistance in the settlements close to the front line in eastern Ukraine. Those who have nowhere to go have to survive in the area; unemployment in the settlements has created widespread poverty, with the majority of those present in need of support to cover their basic needs. There is also a critical need for psychosocial support. These people depend to a large extent on good helpers to get by.Osalevad organisatsioonid / participating organizations:*  

LINK: FACEBOOK: UUDISED UKRAINAST

Uudised Ukrainast on loodud vabatahtlike poolt vahendamaks Ukraina ja ajutiselt okupeeritud Ukraina territooriumite uudiseid, Ukraina riigijuhtide ja valitsusorganite seisukohti ning ukraina rahva arvamusi. Edastame ka osa Ukraina territooriumit okupeerivate isikute/organisatsioonide/riigi seisukohti, mis võimaldab aru saada okupeeritud aladel toimuvast.Projekti veavad ja uudiseid vahendavad vabatahtlikud omast vabast tahtest ja vabast ajast.Uudised Ukrainast austab Ukraina suveräänsust, vabadust ja territooriumi täielikust ega nõustu selle osade okupeerimise ning anneksiooniga.

24.02.22 kell 13:00

Täna, 24. veebruaril, kell 5.00 käivitasid Vene Föderatsiooni relvajõud meie üksuste intensiivse pommitamise idas, toimetasid raketi/pommirünnakud lennuväljadele Boryspil, Ozerne, Kulbakino, Tšuhuivi, Kramatorskis, Tšornobaivkas Ma nagu Ukraina relvajõudude sõjaline infrastruktuur. Samal ajal alustas agressor riigipiiri ja halduspiiri äärsete alade ja asulate suurtükiväega suurtükiväega Krimmi ajutiselt okupeeritud territooriumiga.Riigikaitseväelased, kes kasutavad ÜRO põhikirja artikli 51 kohaselt enesekaitseõigust, võitlevad väärikalt vaenlase katsetega riigipiirist läbi murda. Olukord on kontrollitud. Vene väed kannatavad kaotusi.Ühendatud vägede operatsioonialal tulistati Venemaa lennundusjõudude 5 lennukit ja 2 helikopterit, vigastada sai kaks tanki, hävitati mitmed Vene Föderatsiooni relvajõudude veokid.Ukraina relvajõudude ülemjuhataja andis käsu tekitada agressorile maksimaalsed kaotused.Ukraina kaitsjate seas kaotusi ei ole.Oleme oma maal ja me ei loobu sellest!Üheskoos võiduni!

LINK: HOPE FOR UKRAINE

ANNETUSLINK: https://hopeforukraine.net/how-to-help/donate.html
HFU is a registered 501(c)(3) non-profit organization.
INSTAGRAM: HOPEFORUKRAINE

MISSIOON (ENG)

Our purpose is to serve individuals and families of the poorest communities in Ukraine. Provide support and rehabilitation for wounded soldiers that return home from Eastern Ukraine conflict zone. We are dedicated to improving quality of life of poor children and youth by providing basic necessities, critical benefits and services, programs that support long-term development and opportunities that prepare them for success.

We were founded out of a need to raise awareness for voices not heard. We have continued to make a difference with the help of our donors and volunteers that make our mission possible. Through all these years our purpose remains the same: advocate change through action.

LINK UUDISELE: AITA UKRAINAT, PUNANE RIST

Ukraina Punane Rist on esitanud Eestile abipalve: tarvis on kõikvõimalikke hügieenitarbeid, voodipesu, patju, tekke ja magamiskotte. Neid kogub heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik Tallinnas Mustamäel, Kadaka tee 54. Abistada saab ka rahaannetusega järgneval lingil: https://redcross.ee/anneta/ukraina.

Hea viis Ukrainale abikäsi ulatada, on osta seal toodetud kaupu.

LINK:Artikkel Kõik suuremad kaupluseketid müüvad Ukrainas toodetud Chumaki kastmeid. Mivina kiirnuudleid saab näiteks Coopist.
Ukrainast tulevad ka kõiksugu Rosheni kommid. Maximas ja Barboras on müügil mitut sorti Sadochoki mahlu. Ukraina Oboloni õlled on kõikides suuremates kauplusekettides saadaval. Nemiroff kaubamärgi viina saab samuti kõigist kauplusekettidest. Tartu Mill pakub Ukrainast pärit päevalilleõli Kalew. Eestis on võimalik osta ka Ukrainas toodetud riideid ja tekstiile. Näiteks Babylink.ee müüb Ukrainas valmistatud beebiriideid. Emmelapsepood.ee pakub jälle Ukrainas valmistatud lapseootuskleiti. Ukrainas on valmistatud ka Dossa puuvillatekid

LINK: LOOVTERAAPIAKESKUS LOOVTK

UKRAINA TOETUSEKS: SENSOORNE VALGUSE HOMMIK, märts 21, 2022.
Tegu on üritusega, mille kogutulu läheb Ukraina elanike toetuseks läbi Eesti Punase Risti. Ühekordselt osaledes hind 16€ (1 pilet = 1 laps + vanem(ad)). Kui olete maksnud ja pole võimalik tulla, saab ühe kuu jooksul osaleda selle eest meie teistel üritustel. Võimalik soetada 4x kaart, mis maksab 48€ ja kehtib kaks kuud. Selle eest saab osaleda grupitundides (kui teil on koht), mänguhommikutel, väikelaste üritustel ning veebiloengutel. Soetamiseks palun kirjuta loov@loovtk.ee ning saadame arve.

LINK: RAZOM FOR UKRAINE

Razom, which means “together” in Ukrainian, believes deeply in the enormous potential of dedicated volunteers around the world united by a single goal: to unlock the potential of Ukraine. Razom works towards that mission by creating spaces where people meet, partner and do.

Razom was born out of the Revolution of Dignity in 2014 when millions of people worked together and risked their lives to build a pathway to a better future for Ukraine. Maidan successfully cleared the path for new leadership and reforms, and inspired countless citizens to get involved in the process. Soon after, in an effort to stifle and punish Ukraine’s progress, Russia invaded and annexed Crimea and began a war in Eastern Ukraine that it continues to fund and sustain today.
With such conditions some might think the odds are stacked against Ukraine, but Razom is here to break that narrative. Everyday we see individuals and organizations working to create opportunities and a better future for themselves and their communities. Our mission is to help accelerate their individual and collective contributions through projects that unlock Ukraine’s potential and build toward a more prosperous, democratic nation.

LINK:PAGULASABI – PAKU OMA ABI!

Soovid aidata Eestis elavaid või siia jõudvaid pagulasi? Eesti Pagulasabi kaardistab erinevaid elu- ja töökohtade, asjade ja teenuste pakkumisi. Oma info sisestamiseks meie andmebaasi palun täitke kõrvalolevad väljad. Me võtame teiega ühendust niipea, kui teie pakutu järele tekib vajadus. Aitäh!

Mõned näpunäited:

  • Töökoht. Ükski varjupaigataotleja ega pagulane ei taha elada riigi kulul. Ootame tööpakkumisi headelt ettevõtjatelt, kes oleksid nõus oma kollektiivi tööle võtma just varjupaigataotlejaid või pagulasi. Varjupaigataotlejatel tekib töötamise õigus 6 kuud pärast taotluse esitamist, samas kui pagulaste ligipääsul tööturule piiranguid ei ole.
  • Elukoht. Pagulased üürivad oma uued elukohad pärast kaitse saamist üldjuhul vabalt turult, kuid pahatihti oleme hädas sobilike eluruumide leidmisega. Seetõttu kogume oma andmebaasi infot vabade korterite (sh ühiskorterite) kohta. Eelistatud on linnades asuvad elukohad, pakkuda ei ole mõtet terveid maju.
  • Teenused. Soovid pagulasele pakkuda tasuta lapsehoidmist või trennikohta? Ootame ka selliseid pakkumisi!
  • Asjad. Kas kodus on midagi üle, mida tahaksid anda just pagulastele? Anna sellest meile teada, lisades ka, kui kiiresti soovid asjadest vabaneda. Nii palju kui võimalik, soovime asjade äraandmist korraldada olemasolevate taaskasutusele orienteeritud poekettide kaudu – võtame teiega siis ühendust koos täpsemate juhistega.

LINK: OSTA EESTI KUNSTI JA TOETA UKRAINAT

Kupra kunsti teeb imeline Raili, kes alustas kunagi koos meiega siin kontol blogimist. Ta on 100% usaldusväärne ja kogu tulu läheb Ukraina inimeste aitamiseks! ” Olukord Ukrainas on kehv, väga kehv, et me ei saa teha eriti muud kui annetada, olen võtnud vastu otsuse, et tänasest kuni ma vastupidist pole öelnud läheb kogu A2 postritest teenitud tulu Ukraina inimeste aitamiseks! “

LINK: PROPASTOP.ORG – LOE AINULT USALDUSVÄÄRSETEST ALLIKATEST UUDISEID

Eesti propaganda – valedest puhtaks! Propastop tege­leb Eesti-vastase propa­ganda paljastamisega. Blogi veavad kaitseliidu vaba­tahtli­kud.

LINK: EESTI PUNANE RIST – ANNETA

LINK: UKRAINA AMETLIK VEEBILEHT #STANDWITHUKRAINE

Postitust täiendan!

Mariann

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Next Post

Rubriigist "Mida oleksin tahtnud teada enne emaks saamist"

E mai 30 , 2022
Leidsin selle postituse eelmise aasta mustanditest ja tulin siia üle pika aja tuhinaga kirjutama emadusest. Emadepäev on möödas, aga mul ei olnud sel päeval õiget […]

Sarnased lood